parallax background

Stodoła (stajnia)

Stodoła (stajnia)

wiele możliwych zastosowań

szerokość budynku 14 m

projekt modernizacji gotowy do inwestycji

budynek znajduje się na działce o powierzchni 2600 metrów

Budynek dawnej stodoły zarówno gabarytowo jak i lokalizacyjnie idealnie wpasuje się w projekt:

przestrzeni do rehabilitacji sensorycznej,

przestrzeni wypoczynku i relaksu,

nowoczesnej stajni dla koni,

niezależnie od funkcji obiektu projekt zawiera zbudowanie apartamentu z pięknym widokiem na poddaszu oraz inwestycję w węzeł sanitarny na obu piętrach,

Jako że Jasna Dolina położona jest przy lesie i sadach, stanowi to idealne miejsce dla miłośników jazdy konnej. Projekt nowoczesnej stajni uwzględnia potrzeby zwierząt oraz komfort dla ich opiekunów. Na terenie posiadłości obecna jest całodobowa ochrona. Na terenie znajduje się także stacja trafo (15/0,4kV), przyłącze wody. Bezpośrednio na dachu budynku zainstalowano panele fotowoltaiczne.

Dane techniczne
  • 150 metrów kwadratowych powierzchni po oble budynku
  • możliwość aranżacji funkcjonalnego poddasza
  • stacja trafo 50 metrów od granicy działki
  • uzyskane Warunki Zabudowy
  • 1 km od stacji kolejowej Grabniak
  • 3 km od stacji kolegjowej Sobolew
  • 8 km od węzła S17 - Gończyce
  • 85 km od Warszawy


Jasna Dolina

W planach inwestycyjnych na terenie komplekdu Jasnej Doliny jest budowa trzech budynków mieszkalnych jednorodzinnych z niezbędną infrastrukturą i zagospodarowaniem terenu oraz budowa dużego budynku usługowo-mieszkalnego. Inwestycja zaplanowana jest na aktualnym terenie wykorzystywanym do produkcji rolnej. Teren ten należy do kompleksu Jasnej Doliny. Planowane obiekty to budynki energooszczędne, nowoczesne i funkcjonalne w stylu nowoczesnej stodoły lub klasyczne w stylu budynków drewnianych typowych dla wsi mazowieckiej. Posiadamy Warunki Zabudowy (WZ) dla trzech budynków mieszkalnych - każdy skolokowany w obrębie własnej działki o powierzchni 2900 metrów kwadratowych z dostępem do drogi publicznej a także Warunki Zabudowy (WZ) dla obiektu usługowo-mieszkalnego.


Historia miejsca

Bezpośrednio obok stodoły znajduje się dom kryty strzechą, oraz wspólnie ogrodzony - otoczony parkiem historyczny Dworek z okresu powstania styczniowego. Budynek drewniany wzniesiony w Kunowie w 1856 r. przez ks. Chryzstoma (Jana) Dąbrowskiego na fundamencie z kamienia kunowskiego. Składał się z 7 pokoi, 2 przedpokoi, sieni, spiżarni i dużej kuchni. Budynek został przeniesiony do Sobolewa i gruntownie odrestaurowany. Obecną świetność zawdzięcza profesorowi Krzysztofowi Henrykowi Żmijewskiemu – technologowi drewna, eksperta energetyki odnawialnej (Profesor był Prezesem PSE oraz wiceprezesem firmy Polkomtel, a także wiceministrem budownictwa i prezesem agencji rządowej. Prace związane z przeniesieniem obiektu wykonywane były przez pracowników Skansenu w Lublinie. Konstrukcja wieńcowa z bali została dokładnie ponumerowana (zgodnie ze sztuką) i przewożona specjalnym samochodem. Następnie budynek został posadowiony na nowym fundamencie w miejscu docelowym.

JasnaDolina_concept-parter-02
JasnaDolina_concept-poziom1-02