parallax background

Obiekt usługowo - mieszkalny

Obiekt usługowo-mieszkalny

2 kondygnacje

maksymalna szerokość budynku 20 m

wiele możliwych form wykorzystania obiektu

1400 metrów powierzchni zabudowy

Teren inwestycyny znajduje się w miejscowości Sobolew, powiat garwoliński – 87 km na południe od Warszawy 9 km od trasy S17 prowadzącej do Lublina. Obok terenu planowanej inwestycji znajduje się Jasna Dolina - Dwór o konstrukcji drewnianej z połowy XIX wieku o łącznej powierzchni użytkowej 518 m.kw. Na terenie posiadłości obecna jest całodobowa ochrona. Na terenie znajduje się także stacja trafo (15/0,4kV), przyłącze wody, instalacja fotowoltaiczna.

Dane techniczne
  • 3000 metrów działki pod zabudowę
  • teren zalesiony z oczkiem wodnym
  • stacja trafo 150 metrów od granicy działki
  • uzyskane Warunki Zabudowy
  • 1 km od stacji kolejowej Grabniak
  • 3 km od stacji kolegjowej Sobolew
  • 8 km od węzła S17 - Gończyce
  • 85 km od Warszawy


Jasna Dolina

Potencjał miejsca pozwala na rozwój zaplecza obiektowego. Jasna Dolina posiada warunki zabudowy dla bardzo dużego obiektu usługowo – mieszkaniowego jednorodzinnego, wraz z niezbędną infrastrukturą i zagospodarowaniem terenu. Funkcja usługowa stanowić ma usługi związane z działalnością rehabilitacyjną, uzdrowiskową, działalnością wystawienniczą (stałe kolekcje a także pokazy okolicznościowe), konferencyjną i bankietową. Obiekt pozwili także na organizację konferencji, spotkań biznesowych, organizacji bankietów, wystaw oraz przyjęć rodzinnych, w tym wesel.


Historia miejsca

Bezpośrednio do terenu inwestycyjnego przylega ogrodzony i otoczony parkiem historyczny Dworek z okresu powstania styczniowego. Budynek drewniany wzniesiony w Kunowie w 1856 r. przez ks. Chryzstoma (Jana) Dąbrowskiego na fundamencie z kamienia kunowskiego. Składał się z 7 pokoi, 2 przedpokoi, sieni, spiżarni i dużej kuchni. Budynek został przeniesiony do Sobolewa i gruntownie odrestaurowany. Obecną świetność zawdzięcza profesorowi Krzysztofowi Henrykowi Żmijewskiemu – technologowi drewna, eksperta energetyki odnawialnej (Profesor był Prezesem PSE oraz wiceprezesem firmy Polkomtel, a także wiceministrem budownictwa i prezesem agencji rządowej. Prace związane z przeniesieniem obiektu wykonywane były przez pracowników Skansenu w Lublinie. Konstrukcja wieńcowa z bali została dokładnie ponumerowana (zgodnie ze sztuką) i przewożona specjalnym samochodem. Następnie budynek został posadowiony na nowym fundamencie w miejscu docelowym.