W okolicy


Image

Jasna Dolina

Dwór w Chotyni

Dwór Chotynia to mieszczący się 70 kilometrów od Warszawy, unikalny hotel, w którym historia splata się z teraźniejszością. W należącym do grupy Polish Prestige Hotels & Resorts, hotelu łączymy tradycyjną polską gościnność z najwyższymi standardami nowoczesnego hotelarstwa. Na miejscu mieści się także niezła restauracja.

S17 - węzeł Gończyce

Węzeł Gończyce na trasie S17 Warszawa - Lublin - jest oddalony o 8,5 km od Jasnej Doliny. Jasna Dolina jest oddalona ok 85 km od Warszawy i 95 km od Lublina. Poza komunikacją drogową można nas odwiedzić także z pomocą świetnie przygotowanej trasy kolejowej Warszawa - Lublin - najbliższa stacja to PKP Grabniak, ale raptem 1km dalej jest duży węzeł kolejowy Sobolew na którym zatrzymują się także pociągi pospieszne.

Hotel & SPA Talaria

Sercem Talarii jest pieczołowicie odrestaurowany XIX- wieczny pałac z częścią hotelową, gastronomiczną i strefą SPA. Naszym Gościom oferujemy 34 wyjątkowe i komfortowe pokoje.

Pałac Żelechów

Pałac ŻelechówPałac Pałac Pałac Żelechów SPA & Wellness, położony w niedalekiej odległości od Warszawy to hotel, gdzie można odbyć prawdziwą podróż w czasie. Kameralny i unikatowy klimat, polska gościnność i usługa na najwyższym poziomie, daje alternatywę dla tych, którzy szukają elitarnych miejsc. Hotel zawdzięcza swoją wyjątkowość połączeniu XVIII-wiecznej architektury i zabytkowego klimatu, z perfekcyjnym i nowoczesnym wyposażeniem.

Bitwa pod Maciejowicami

Bitwa pod Maciejowicami, stoczona 10 października 1794 pod Maciejowicami[3] pomiędzy wojskami polskimi dowodzonymi przez gen. Tadeusza Kościuszkę (naczelnika insurekcji) a wojskami rosyjskimi pod dowództwem gen. Fiodora Denisowa i Iwana Fersena, zakończyła się klęską wojsk powstańczych i wzięciem do niewoli rannego dyktatora powstania.

Kompleks pałacowo-parkowy Zamoyskich

Historia trochę zapomnianego pałacu w Podzamczu sięga połowy XVI w., kiedy Maciejowscy postanowili zbudować tutaj rodową siedzibę. Wznieśli ją w naturalnie obronnym miejscu, na wyniesieniu terenu nad rzeczką Okrzejką. W następnym stuleciu została przebudowana przez kolejnych właścicieli (Zbąskich) na pałac barokowy. W 1705 r osiedli tu Potoccy a dziewięćdziesiąt lat później – Zamoyscy.

Farma Iluzji

Farma Iluzji to wyjątkowa kompozycja atrakcji dla dzieci i dorosłych z nutą edukacji podaną w bardzo przyjaznej formie. Jest to także miejsce do aktywnej zabawy, wypoczynku, a nawet swobodnego piknikowania (udostępniamy grille i ogniska). To co nas wyróżnia to wyjątkowa, luźna atmosfera, która sprawia, że większość gości spędza u nas cały dzień, a dzieci wychodząc prawie zawsze pytają rodziców "kiedy wrócimy" 🙂

Olsztynowy Dwór - stadnina i szlak konny

Olszynowy Dwór jest replika dworu który należał do rodziny właścicieli. Majątek dworski o powierzchni 200 ha położony był w nieistniejącej już wsi Wysoka w pobliżu Przybyszewa. Widniejący nad wejściem herb Jelita to również element historii i tradycji rodzinnej jaka pielęgnowana jest w Olszynowym Dworze. - konie - biegówki - miejsce do wędkowania

Stanica Kościuszkowska

Restauracja i hotelik w Maciejowicach.

Łowisko

Agrocamping Tartak to niewielki, kameralny ośrodek dysponujący 10 domkami kempingowymi usytuowanymi na skraju lasu z widokiem na 2 stawy hodowlane, które co roku zarybiane są przepyszną rybą.

Boiska piłkarskie

Ośrodek Tęcza to ciekawe miejsce gdzie z określenie, że czas się zatrzymał nabiera nowego znaczenia. Ośrodek jest dobrze zarządzany i ma bardzo ciekawe obiekty sportowe. - 3 boiska piłkarskie - trawiaste - kajaki - strzelnicę

PKP Sobolew

Sobolew to miejscowość gminna. Poczta, apteka, duży market. Stacja kolejowa PKP Sobolew mieści się na trasie Warszawa - Lublin. Jest to tzw. stacja kończąca dla wielu pociągów podmiejskich z Warszawy. (obecnie trasa modernizowana dla pociągów Pendolino).

Restauracja Cegielnia

Gościniec Cegielnia od blisko 15 lat cieszy się niesłabnącą popularnością wśród gości przemierzających trasę Warszawa - Lublin. Lokal usytuowany jest we wnętrzach pięknej, zabytkowej cegielni. Surowa, ceglana aranżacja tworzy niepowtarzalną atmosferę. Jedna z sal została urządzona wewnątrz pieca, z wyeksponowaniem oryginalnych elementów i urządzeń służących do wypalania cegieł.

Magiczne Ogrody

Magiczne Ogrody są pierwszym w Polsce rodzinnym parkiem tematycznym, stworzonym w oparciu o oryginalną baśniową historię. Wśród setek kwiatów, drzew i krzewów odkryjesz bajeczne krainy zamieszkiwane przez niezwykłe istoty. Każda z krain to sensoryczne pole doświadczeń, stymulujące rozwój i wyobraźnię Twojego dziecka. Park znajduje się w miescowości Trzcianki 92, 24-123 Janowiec