parallax background

O Nas

Dworek Jasna Dolina
 

O posiadłości

Dworska rezydencja znajduje się w miejscowości Sobolew, powiat garwoliński – 90 km na południe od Warszawy 9 km od trasy S17 prowadzącej do Lublina. Jasna Dolina to Dwór o konstrukcji drewnianej z połowy XIX wieku o łącznej powierzchni użytkowej 518 m.kw. Parter mieści 2 sypialnie, 3 łazienki, staropolską kuchnię oraz salon, gabinet i jadalnie. Na piętrze umiejscowiony jest salon, 4 sypialnie i 2 łazienki. Budynek otacza 2 hektarowy, ogrodzony park. Na terenie znajdują się jeszcze dwa budynki mieszkalne z których jeden jest w 180 m.kw. całorocznym domem drewnianym, krytym strzechą, z 4 sypialniami, salonem, kuchnią i 2 łazienkami.

Do posiadłości przynależy dodatkowo 7 hektarów gruntów rolnych. Całość umiejscowiona jest w jednym obszarze i objęta jedną księgą wieczystą. Ziemia orna kl. V o podłożu mineralnym. W ogrodzonym parku występuje mieszany drzewostan, wiele ciekawych odmian roślin i drzew. Znajdziemy tu oczko wodne z wyspą, staw japoński oraz system umocnień wspierających gromadzenie się wody.

Jasna Dolina to przede wszystkim klimat dawanych wieków, kolekcje obrazów, antyków oraz niepowtarzalnych pieców, kominków i żyrandoli. Łazienki wyposażone są w najwyższej jakości armatury i wanny, dworek jest ogrzewany centralnym systemem ogrzewania, a cały teren dodatkowo posiada własną instalację fotowoltaiki.

Historia dworku w Jasnej DolinieHistoryczny Dworek z okresu powstania styczniowego to budynek drewniany wzniesiony w Kunowie w 1856 r. przez ks. Chryzstoma (Jana) Dąbrowskiego na fundamencie z kamienia kunowskiego. Składał się z 7 pokoi, 2 przedpokoi, sieni, spiżarni i dużej kuchni. Budynek został przeniesiony do Sobolewa i gruntownie odrestaurowany. Obecną świetność zawdzięcza profesorowi Krzysztofowi Henrykowi Żmijewskiemu – technologowi drewna, eksperta energetyki odnawialnej (Profesor był Prezesem PSE oraz wiceprezesem firmy Polkomtel, a także wiceministrem budownictwa i prezesem agencji rządowej.

Prace związane z przeniesieniem obiektu wykonywane były przez pracowników Skansenu w Lublinie. Konstrukcja wieńcowa z bali została dokładnie ponumerowana (zgodnie ze sztuką) i przewożona specjalnym samochodem. Następnie budynek został posadowiony na nowym fundamencie w miejscu docelowym.

WnętrzaJasna Dolina to niesamowite wnętrza. Piękne piece, żyrandole i meble. Wiele antyków zdobywanych nie tylko w Polsce, ale w całej Europie oraz na dalekim wschodzie. Baldachimy i narzuty zaprojektowała znana projektantka mody – Lena.

Walory inwestycyjneJasna Dolina została wyposażona w nowoczesne techniki grzewcze oraz nowoczesny system fotowoltaiki. Obiekty podłączone są do sieci energetycznej za pomocą systemu tzw. Liczników dwuzakresowych a właściciel uważany jest za tzw. Prosumenta.

Moc przyłączeniowa to 39 kW, możliwe jest podwyższenie przydziału do 89 kW. Podziemna linia energetyczna biegnie do posiadłości od nowego transformatora 15 kW /0.4 kW.

Bardzo dobra lokalizacja pomiędzy Warszawą a Lublinem, 89 km Warszawa oraz 90 km Lublin obok oddalonej o 8 km trasie S17 która gwarantuje bardzo sprawny i szybki dojazd.

2ha ogrodzonego 2 metrowym płotem parku pozwalają realizować w Jasnej Dolinie zarówno ekskluzywne eventy, wystawne a jednocześnie kameralne wesela oraz pozwalają na realizację wielu ciekawych projektów inwestycyjnych.

Jasna Dolina otrzymała Warunki Zabudowy na budowę Sali konferencyjno-szkoleniowej (900 m.kw) z zapleczem hotelowym i gastronomicznym, oraz budowę trzech domów całorocznych (180 m.kw) na terenie 7ha pola ornego przynależącego do rezydencji.


Osada Jasna Dolina w liczbach


1865

Rok powstania

87km

Odległość od Warszawy

90kw

moc przyłączeniowa

10ha

grunt inwestycyjny