parallax background

O Nas

Dworek Jasna Dolina

Szlachetny wypoczynek

Jasna Dolna to kameralne miejsca, z dala od zgiełku i wszelkich miejskich hałasów. Już droga prowadząca do posiadłości pomiędzy polem a lasem daje poczucie oderwania od codziennych frustracji. Naturalne otoczenie a także autentyczność miejsca koi zmysły i pozwala na wyciszenie. W Jasnej Dolinie cały rok jest pięknie i sielankowo. Na wiosnę i w lato mamy wspaniałe kolory i śpiew ptaków, na jesieni kolorowe drzewa i grzyby tuż przed wejściem do dworku, a w zimę ciepła herbata przy jednym z kominków. To wszystko tworzy atmosferę dobrej energii.

Oferujemy to miejsce na wynajem w całości jednego lub dwóch naszych domów. Szczególnie zapraszamy do organizacji u nas:

 • kameralnych eventów firmowych
 • warsztatów jogi
 • warsztatów medytacyjnych
 • warsztatów malarskich
 • warsztatów kulinarnych
 • degustacji
 • wieczorów z poezją i muzyką

 • Na co możesz liczyć

  W dworku do dyspozycji gości jest: 6 sypialni, 5 łazienek, duża kuchnia z tradycyjnym piecem oraz AGD (2 lodówki, zmywarka, 6 palnikowa kuchenka ceramiczna ) i jadalnia, salon kominkowy z fortepianem oraz gabinet z biblioteką. Maksymalna ilość miejsc sypialnych w dworku to 14. Większość pomieszczeń ma kominek lub kozę. Budynek ogrzewany jest elektrycznie.

  W Domu Krytym Strzechą do dyspozycji gości są 4 pokoje, 2 łazienki, kuchnia z tradycyjnym piecem oraz 6 palnikową kuchnią i lodówką, jadalnia z kominkiem, weranda. Maksymalna ilość miejsc sypialnych w Domu Krytym Strzechą to 7. Budynek ogrzewany jest elektrycznie.

  Dla gości przygotowujemy pościel, ręczniki oraz przybory toaletowe. Kuchnie wyposażone są w naczynia, sztućce, garnki, patelnie, kieliszki, niezbędne akcesoria do gotowania.

  Wyżywienie może być we własnym zakresie a także na miejscu z zapewnionym cateringiem z (śniadania, obiady, kolacje, uroczystości). W ramach wsparcia naszych gości możemy zrobić miejscowe zakupy od lokalnych dostawców i zaopatrzyć w nie lodówki.


  Pisz koniecznie!

  Na miejscu nasz opiekun zajmie się gośćmi, zaprowadzi do pokoi, wskaże elementy wyposażenia i będzie dbał o sielski klimat przez cały okres pobytu.

  Zapraszamy! Skontaktuj się z nami

  O posiadłości

  Dworska rezydencja znajduje się w miejscowości Sobolew, powiat garwoliński – 90 km na południe od Warszawy 9 km od trasy S17 prowadzącej do Lublina. Jasna Dolina to Dwór o konstrukcji drewnianej z połowy XIX wieku o łącznej powierzchni użytkowej 518 m.kw. Parter mieści 2 sypialnie, 3 łazienki, staropolską kuchnię oraz salon, gabinet i jadalnie. Na piętrze umiejscowiony jest salon, 4 sypialnie i 2 łazienki. Budynek otacza 2 hektarowy, ogrodzony park. Na terenie znajdują się jeszcze dwa budynki mieszkalne z których jeden jest w 180 m.kw. całorocznym domem drewnianym, krytym strzechą, z 4 sypialniami, salonem, kuchnią i 2 łazienkami.

  Do posiadłości przynależy dodatkowo 7 hektarów gruntów rolnych. Całość umiejscowiona jest w jednym obszarze i objęta jedną księgą wieczystą. Ziemia orna kl. V o podłożu mineralnym. W ogrodzonym parku występuje mieszany drzewostan, wiele ciekawych odmian roślin i drzew. Znajdziemy tu oczko wodne z wyspą, staw japoński oraz system umocnień wspierających gromadzenie się wody.

  Jasna Dolina to przede wszystkim klimat dawanych wieków, kolekcje obrazów, antyków oraz niepowtarzalnych pieców, kominków i żyrandoli. Łazienki wyposażone są w najwyższej jakości armatury i wanny, dworek jest ogrzewany centralnym systemem ogrzewania, a cały teren dodatkowo posiada własną instalację fotowoltaiki.

  Historia dworku w Jasnej Dolinie  Historyczny Dworek z okresu powstania styczniowego to budynek drewniany wzniesiony w Kunowie w 1856 r. przez ks. Chryzstoma (Jana) Dąbrowskiego na fundamencie z kamienia kunowskiego. Składał się z 7 pokoi, 2 przedpokoi, sieni, spiżarni i dużej kuchni. Budynek został przeniesiony do Sobolewa i gruntownie odrestaurowany. Obecną świetność zawdzięcza profesorowi Krzysztofowi Henrykowi Żmijewskiemu – technologowi drewna, eksperta energetyki odnawialnej (Profesor był Prezesem PSE oraz wiceprezesem firmy Polkomtel, a także wiceministrem budownictwa i prezesem agencji rządowej.

  Prace związane z przeniesieniem obiektu wykonywane były przez pracowników Skansenu w Lublinie. Konstrukcja wieńcowa z bali została dokładnie ponumerowana (zgodnie ze sztuką) i przewożona specjalnym samochodem. Następnie budynek został posadowiony na nowym fundamencie w miejscu docelowym.

  Wnętrza  Jasna Dolina to niesamowite wnętrza. Piękne piece, żyrandole i meble. Wiele antyków zdobywanych nie tylko w Polsce, ale w całej Europie oraz na dalekim wschodzie. Baldachimy i narzuty zaprojektowała znana projektantka mody – Lena.

  Walory inwestycyjne  Jasna Dolina została wyposażona w nowoczesne techniki grzewcze oraz nowoczesny system fotowoltaiki. Obiekty podłączone są do sieci energetycznej za pomocą systemu tzw. Liczników dwuzakresowych a właściciel uważany jest za tzw. Prosumenta.

  Moc przyłączeniowa to 39 kW, możliwe jest podwyższenie przydziału do 89 kW. Podziemna linia energetyczna biegnie do posiadłości od nowego transformatora 15 kW /0.4 kW.

  Bardzo dobra lokalizacja pomiędzy Warszawą a Lublinem, 89 km Warszawa oraz 90 km Lublin obok oddalonej o 8 km trasie S17 która gwarantuje bardzo sprawny i szybki dojazd.

  2ha ogrodzonego 2 metrowym płotem parku pozwalają realizować w Jasnej Dolinie zarówno ekskluzywne eventy, wystawne a jednocześnie kameralne wesela oraz pozwalają na realizację wielu ciekawych projektów inwestycyjnych.

  Jasna Dolina otrzymała Warunki Zabudowy na budowę Sali konferencyjno-szkoleniowej (900 m.kw) z zapleczem hotelowym i gastronomicznym, oraz budowę trzech domów całorocznych (180 m.kw) na terenie 7ha pola ornego przynależącego do rezydencji.


  Osada Jasna Dolina w liczbach


  1865

  Rok powstania

  87km

  Odległość od Warszawy

  90kw

  moc przyłączeniowa

  10ha

  grunt inwestycyjny