Lokalizacja

Odległość Osady
od Warszawy i Lublina

Jasna Dolina jest dogodnie usytuowana na pograniczu województw mazowieckiego i lubelskiego. Zabudowania są oddalone o 85 km od Warszawy i 90 km od Lublina. Kluczowe dla położenia Jasnej Doliny jest jej umiejscowienie jedynie 8,5 km od trasy S17 – węzeł Gończyce. Tak dogodna lokalizacja pozwala na szybkie dojazd zarówno z centrum Warszawy jak i Lublina.

Najbliższa stacja kolejowa mieści się we wsi Grabniak i jest oddalona o około 1,5 km. Nieopodal w miejscowości Sobolew mieści się natomiast duży węzeł kolejowy z tzw. torami odstawczymi. Sobolew to najdalej na południe wysunięta gmina woj. mazowieckiego w związku z tym kończy tu bieg sporo pociągów Kolei Mazowieckich.

Dojazd pociągiem do Warszawy (pociągiem pośpiesznym) zajmuje 1:20h – do Lublina 1:25 min.

Cały czas czekamy na informacje dotyczącą rozpoczęcia relacji pociągami Pendolio oraz Pesa Dart. Kolej deklaracje, że pociąg z Wwa do Lublina będzie przebywał całą trasę w 90 min – natomiast składy które będą zatrzymywały się w Garwolinie i Sobolewie – w 105 minut. Szacowany czas podróży z Warszawy do Sobolewa to 50 minut, a z Lublina do Sobolewa 55 min.

Mapa
Osady

Zapraszamy do zapoznania się z mapą Jasnej Doliny. Mapa wykonana została w sposób analogowy z pomocą przyrządów kreślarskich i kredek ołówkowych.

Jak do nas dojechać?

Jasna Dolina mieści się w miejscowości Sobolew – najbardziej na południe wysuniętej gminie województwa mazowieckiego.

WAŻNE: Wujek Google prowadzi błędnie przez miejscowość Sobolew! Urok Jasnej Doliny zatem nie jest dostępny dla cyfrowych urządzeń – konieczna jest wiedza tajemna którą dzielimy się poniżej!

Najlepszy dojazd gwarantuje trasa S17 Warszawa-Lublin. Trasą należy jechać do węzła nr 12 – Gończyce – i tam kierować się drogą nr 807 na Maciejowice. W Sobolewie, zaraz za wiaduktem kolejowym należy skręcić w lewo (na wieś Grabniak). Po dojechaniu do wsi należy skręcić w prawo i dojechać do końca wsi. Gdy tylko skończą się zabudowania Waszym oczom ukaże się wysoki, czarny krzyż przydrożny (odnowiony w 2017 roku). Bezpośrednio za krzyżem po prawej stronie znajduje się droga polna która należy się udać. Droga prowadzi lekko w dół i skręca w prawo wzdłuż naszego pola. Dalej prowadzi po skrajni pola w górę – po lewej stronie znajduje się las. Po około 150 metrach dojedziecie do końca pola i tam należy skręcić pierwszą drogą w lewo – dalej udając się wzdłuż tego samego pola, ale po jego dłuższym boku.

Na końcu pięknej malowniczej drogi czeka na Was Jasna Dolina.

Zapraszamy!

ps. urokliwą alternatywą dotarcia do Jasnej Doliny, jest trasa 801 Warszawa – Puławy. Należy jednak pamiętać o tym, że nadwiślanka nie pozwoli na rozpędzenie się powyżej 90 km/h – a w wielu miejscowościach mogą na Was czekać niespodzianki. Jeśli jednak ją wybierzecie, to po prostu w Maciejowicach skręćcie w 807 Sobolew/Żelechów i w Sobolewie kierujcie się na Grabniak i korzystajcie z powyższej opisanych wskazówek.