parallax background

Winnica - etap pierwszy - budowa trzech hacjend

Enklawa Jasna Dolina - kompleksowa inwestycja

3 budynki mieszkalne

maksymalna szerokość budynku 14 m

dwa możliwe typy projektu - klasyczny z duża werandą lub dwurodzinny

2900 metrów powierzchni każdej z trzech działek

Teren inwestycyny znajduje się w miejscowości Sobolew, powiat garwoliński – 87 km na południe od Warszawy 9 km od trasy S17 prowadzącej do Lublina. Obok terenu planowanej inwestycji znajduje się Jasna Dolina - Dwór o konstrukcji drewnianej z połowy XIX wieku o łącznej powierzchni użytkowej 518 m.kw. Na terenie posiadłości obecna jest całodobowa ochrona. Na terenie znajduje się także stacja trafo (15/0,4kV), przyłącze wody, instalacja fotowoltaiczna.

Dane techniczne
  • 12 działek - każda po 2900 metrów kwadratowych powierzchni
  • 3 działki z prawem do budowy domu w pierwszym etapie inwestycji
  • każda działka z własnym przyłączem energetycznym i własną farmą fotowoltaiczną
  • uzyskane Warunki Zabudowy dla pierwszego etapu
  • 1 km od stacji kolejowej Grabniak
  • 3 km od stacji kolegjowej Sobolew
  • 8 km od węzła S17 - Gończyce
  • 85 km od Warszawy


Enklawa - Nova Jasna Dolina

W otoczeniu obecnego parku i zabudowań Jasna Dolina planujemy inwestycje o charakterze sielskiej enklawy składającej się z zabudowań w stylu wiejskim. Domy drewniane, całoroczne, z dużymi werandami. By zadbać o charakter miejsca, projektujemy podział na działki o wielkości prawie 3000 metrów kwadratowych, z własnym przyłączem energetycznym, własną farmą fotowoltaiczną, nasadzeniami i wodą. Enklawa składać się będzie z 12 budynków drewnianych, budynku 'starej remizy' oraz dróg wewnętrznych, stylowego - punktowego oświetlenia. W planie jest też tzw. naturalny basen - czyli część wspólna oddana mieszkańcom jako zalewisko z możliwością kąpieli. Cały teren będzie ogrodzony w stylu wiejskim, a do Enklawy prowadzić będzie droga z parkingiem dla Państwa gości. Planowana jest także drogą PPOŻ.


Historia miejsca

Bezpośrednio do domów mieszkalnych przylega ogrodzony i otoczony parkiem historyczny Dworek z okresu powstania styczniowego. Budynek drewniany wzniesiony w Kunowie w 1856 r. przez ks. Chryzstoma (Jana) Dąbrowskiego na fundamencie z kamienia kunowskiego. Składał się z 7 pokoi, 2 przedpokoi, sieni, spiżarni i dużej kuchni. Budynek został przeniesiony do Sobolewa i gruntownie odrestaurowany. Obecną świetność zawdzięcza profesorowi Krzysztofowi Henrykowi Żmijewskiemu – technologowi drewna, eksperta energetyki odnawialnej (Profesor był Prezesem PSE oraz wiceprezesem firmy Polkomtel, a także wiceministrem budownictwa i prezesem agencji rządowej. Prace związane z przeniesieniem obiektu wykonywane były przez pracowników Skansenu w Lublinie. Konstrukcja wieńcowa z bali została dokładnie ponumerowana (zgodnie ze sztuką) i przewożona specjalnym samochodem. Następnie budynek został posadowiony na nowym fundamencie w miejscu docelowym.